Je to k něčemu?

Osobně se mi Periscope velice líbí a vidím v něm geniální nápad.
Aplikace je totiž, aspoň z mého pohledu, velmi dobře vytvořená. Můžete sledovat kontakty z Twitteru, sledovat živé vysílání kdekoliv na planetě nebo vytvořit vlastní stream. Videa zůstávají uložena na vašem profilu 24 hodin.

Reagovat na video můžete psaním do chatu nebo klepáním na displej tvořit nekonečno barevných srdíček (obdoba Facebook lajku). Video vypnete gestem prstů (odhozením) dolů.
Aktuálně je tam nejvíce streamu z jižní Ameriky, Turecka a Itálie. Asi to bude povahou obyvatel.

Využití pro vlastní marketing je určitě super. Na co všechno jsem narazil při používání? Je fajn pocit být v jeden moment naživo v New Yorku, za minutu třeba v Itálii nebo na vzdálených ostrovech. Ať už člověk narazí na nějaký dokumentární stream z nějaké události nebo nějaký soukromější, pořád je to zajímavé. Chcete si procvičit cizí jazyk? Taky fajn pomůcka.

Co už jsem potkal při brouzdání?

Jednu stávku v Americe (je sranda vidět, jak to média ukáží jinak asi za 48 hodin po tomto online vysílání). Letní byt amerického vojáka kdesi na odlehlých ostrovech. Rusa, který umí dobře anglicky a bydlí v Moskvě (zajímavé pohledy na Moskvu). Spousty šílených osobních streamu, kde si lidi opravdu tento Periscope hodně užívají.

Nebo například tohoto (možná netypicky typického Američana Brada @BradmanTV. Nějaký komik a občan,  který má už celkem velkou sledovanost. Co dělá? Streamuje asi 22 hodin denně. Zní to šíleně, streamuje celkem vše. Od ranní hygieny, přes „sleep cast“, kdy nechá Periscope puštěný a spí.

Zapojil i svou fenku Penny, která se stala miláčkem sledujících tak jako on. Streamuje i v práci. A když zrovna nestreamuje, tak využívá funkce Periscopu ke sdílení cizích videí svým sledujícím. Dívá se na něj klidně i 1000 lidí live z celé planety. A to se bavíme jen o lidech, kteří mají iPhone. Co se stane, až se přidají miliony na Androidu?

Možnosti jsou opět neomezené. Můžete streamovat svůj život, přednášku, zajímavosti tady a teď, můžete tento kanál použít jako bonusový materiál pro klienty. Možností je mnoho.

A co Česká scéna?

Ta se pomalu hezky rozrůstá. Mezi mnou sledované patří stream Elišky Vyhnánkové, Michala Kubíčka nebo Olgy Biernátové, která to celé pojala čtením knih nahlas.

Já jsem zatím ještě nestreamoval. Asi zbytečně moc přemýšlím nad obsahem 🙂

Ale je taky možné, že než tento článek dočtete, už bude nějaké to živé video venku.

Za mne palec nahoru pro tuto aplikaci a celý její koncept.

Používáte Periscope?

Líbil se Vám článek? Poprosím o sdílení. Děkuji.

 

Hynek Opatřil

Sdílet na Pinterestu