Mám chytrý telefon

Co vlastně potřebuji ke správnému poznámkování? Ideálním nástrojem je aplikace, která musí být intuitivní, rychlá, přehledná. Musí mít základní funkce jako jsou například připomínky (notifikace poznámky), barevné rozlišení poznámek, sdílení poznámek.

Existuje hodně různých aplikací pro poznámky, které se dají nainstalovat, ale například uživatelé Androidu mají k dispozici skvělou aplikaci přímo od Googlu s názvem Google keep. Tato aplikace umí to co je výše popsáno a navíc je spojená s Google diskem. Její další výhodou je, že je přístupná také přes prohlížeč. Poznámky se samozřejmě synchronizují.

Uživatelé iOS od Applu mají již vestavěnou aplikaci pro poznámky, která funguje bezchybně a má synchronizaci s iCloudem.

Tyto poznámky toho umí dost. Rychlou synchronizací a jednoduchostí stačí pro 99% poznámek.

Potřebuji něco víc

Pokud vám v těchto aplikacích něco chybí, nebo potřebujete složitější řešení, není nic lepšího než aplikace Evernote. Evernote má verzi zdarma i verzi placenou.

Nejdůležitější je přístup

Správná aplikace je ale jen polovičním vítězstvím. Budeme se chvilku bavit o přístupu k poznámkování obecně. Hodně lidí, pokud už poznámkují, tak dělají jednu zásadní chybu (pro někoho to může být správná cesta), že si všechno, co si chtějí poznačit, píší v jeden čas a na jednom místě najednou. Prostě si k tomu jen tak sednou. Bohužel se v této situaci stává jedna věc a to, že si zapoznámkují jen to, co mají zrovna v hlavě a na co si dokáží vzpomenout. Je jasné, že takto zapomenou na jednu nebo více věcí. A celé poznámkování postrádá smysl.

Je tedy nejlepší a  rozumné si během dne poznačit všechno co vás napadne, ať je to delší nebo kratší. A tady je opravdu velice důležité mít aplikaci, která funguje nejlépe na první klik a uloží poznámku ihned a sama. Pokud budete tuto metodu aplikovat, tak věta „Já jsem zapomněl“ bude něco, co už v životě nepoužijete. Samozřejmě kdo má potřebu, může si poznámky synchronizovat s kalendářem.

Pokračovat budeme v dalším díle.

Líbil se Vám článek? Poprosím o sdílení. Děkuji.

 

Hynek Opatřil

Sdílet na Pinterestu